Po stopách Albrechta z Valdštejna

 • Cena za půjčení koloběžky

  250 Kč

 • Doba zapůjčení

  4 h
 • Délka

  7,3 km
 • Startovací místo

  Valdštejnovo náměstí / Lodžie
 • Cílové místo

  Valdštejnovo náměstí / Lodžie
Romantická projížďka z Valdštejnova náměstí do čarokrásné Lodžie a zpět přes rozhlednu Milohlídku.
Koloběžky si vypůjčíte na Valdštejnově náměstí, odkud se vydáte Valdickou branou na Žižkovo náměstí, kde odbočíte u kašny doleva a stále po červené turistické značce se dostanete do Libosadu - krásné lipové aleje, která vás dovede až do Valdštejnské Lodžie.

V Lodžii si užijte skvělou barokní atmosféru a ochutnejte skvělou kávu. Než se vydáte na cestu zpět do Jičína, můžete si udělat zajížďku k Valdické karzouze - současnému vězení. Dovnitř Vás sice nepustí, ale i pohled na portál někdejšího klášterního kostela je dechberoucí.

Cesta zpět začíná opět u Valdštejnské Lodžie, ze které se vydejte po červené turistické značce pod Zebín. U rozcestí Zebínský dvůr pokračujme po modré turistické značce ve směru Bílý mlýn až pod Čeřovku, kde je neznačená stezka ke kamenné rozhledně Milohlídka.

Modrou turistickou stezku následujeme i nadále a dostaneme se po ní až do centra, na Žižkovo náměstí, kde je velká socha jičínského draka. Projdeme Valdickou bránou na Valdštejnovo náměstí, kde výlet končí.
Rezervujte si tento výlet s dostatečným předstihem již dnes!

Mapa

Veškeré dotazy ohledně vybavení a cen Vám rádi sdělíme na telefonu +420 773 233 550, e-mailem nebo přímo v našem infocentru v Boučkově statku na Malé Skále.
Joomla SEF URLs by Artio