Z Ráje do Pekla a zpět

Máme výsledky letošního závodu z Ráje do Pekla a zpět a také závodu Peklolight!  Ale co těm výsledkům předcházelo? Stížnosti některých závodníků, že je Peklo příliš snadné! A tak, aby bylo všem jasné, že je opravdu Peklo nejdrsnější závod Seriálu dlouhého koloběhu, připravil Jirka Boháč pro letošek trať s ještě extrémnějším převýšením a o 30 kilometrů delší, než jaká byla v minulých letech. Mnohým závodníkům tím však paradoxně celý závod usnadnil. I většině těm, kteří jeli o přední umístění, bylo jasné, že prudké kopce nelze jet na koloběžce a tak pasáže s největším sklonem se stávaly odpočinkovými, kde se všichni prošli pěšky. Ale aby toho příjemného nebylo mnoho, roztrhlo se nad první polovinou startovního pole, během průjezdu Jizerkami, nebe a někomu nadělilo 3 centimetry vody na silnici během deseti minut a jiným kroupy. Ti, co jeli už jen o poslední pozice, projeli pouze drobným deštíkem.
 
 
 
 
Letošek je rokem pádů, které přibývají s pokročilou sezónou. Nejhorší z nich měl za následek zlomenou malíčkovou kůstku a gips. I přes to všechno trasa provedla účastníky krásami severského kraje a dala možnost nahlédnout některým účastníkům až tam, kde se nachází dno jejich sil. Díky variantě PekloLIGHT, se na start mohli postavit i ti, kteří by si na celou délku netroufli. A ti si zaslouží obzvlášť velkou gratulaci, protože netušili, co je čeká, nezalekli se špatné předpovědi počasí ani jiných překážek a všichni do cíle dorazili!!! Připomínáme, že závod PEKLOlight! měřil 70 k
 
 
Závod skončil a v hlavě už běží další nápady. Proto bychom se rádi jak účastníků, tak ostatních organizátorů zeptali na několik otázek. Budeme moc rádi za zpětnou vazbu: 

Co se Vám na Peklu líbilo, a co ne?
Jak byste si představovali ideální občerstvovačky? Co jste na nich postrádali?
Je délka závodu v pohodě? Nebo je moc dlouhý, či krátký? Lákala by vás varianta dvoudenního závodu, se sobotní a nedělní etapou, kde bychom měli v sobotu více času na společné posezení, výměnu zkušeností a popovídání před koncem sezóny?
Cokoliv dalšího?

Těšíme se na podněty a díky za váš čas.


Děkujeme všem zúčastněným, organizátorům, rodinám, Pánu Bohu i Prozřetelnosti za tyto dary. Bez nich by byl život hůře žitelný.

Jirka Boháč a Pavel Štork 
výsledky ženy:
 
výsledky muži:
 
 
Průběžné výsledky SDK- v současných výsledcích jsou započítány všechny závody. Tedy ten, kdo bodoval pětkrát, má nyní body z pěti závodů.Ovšem v konečných výsledcích po posledním šestém závodě se budou počítat každému závodníkovi jen čtyři nejlepší umístění.
 
 
Fotky na Rajčeti od Matěje Fikery - MF Production
 
Joomla SEF URLs by Artio